Osolin godnie reprezentowany na „Żądle szerszenia”

Mój 5. maraton rowerowy czyli 10. „Żądło szerszenia”
Ekipa z Osolina znów licznie stawiła się na Trzebnickim Maratonie Rowerowym „Żądło Szerszenia”.
Małgorzata Maśkiewicz zajęła II miejsce w swojej kategorii!
Oto mała relacja i film: X „Żądło szerszenia” Trzebnicki maraton rowerowy 2016 okiem zawodnika
Comments

Relacja z imprezy Mikołajowej w Osolinie!

HPIM2101
Dnia 12.12.2015 odbyła się impreza mikołajkowa dla dzieci. Na uczestników czekały różne ciekawe tematyczne imprezy np. dekorowanie choinek świątecznych czy tez czapki mikołaja. Punktem kulminacyjnym była wizyta Mikołaja który osobiście wręczył każdemu małemu mieszkańcowi paczkę składając wszystkim życzenia.

Krystyna Kornecka

Więcej
Comments

Relacja z Pikniku „Lata Szkolne”

Tak się bawiliśmy w sobotę!

Comments

Kurzbach Tropy III czyli rajd terenowy w okolicach Osolina!

Kurzbach zbroja

W niedzielę 11 maja 2014 z nieodległego Górowa (tylko 4 km od Osolina) wystartował III rajd terenowy Kurzbach Tropy zorganizowany przez Bike Family Team z Prusic.
Wszystkie tasy przebiegały przez Osolin lub w jego bezpośredniej bliskości, a jeden z punktów kontrolnych umieszczony był na „starym cmentarzu” w Osolinie […]


Więcej
Comments

„Reprezentacja” Osolina na VIII Trzebnickim Maratonie „Żądło Szerszenia”!

Pasted Graphic 1
Zobaczcie film z VIII Trzebnickiego Maratonu „Żądło Szerszenia” okiem zawodnika ;-)
Więcej
Comments

„Spichlerz” jako świetlica, relacja z Zebrania Wiejskiego

„Spichlerz” jako świetlica, relacja z Zebrania Wiejskiego
PPo wysłuchaniu planów związanych z budynkiem przy ul. Piłsudskiego oraz sposobów finansowania ew. jego rewitalizacji, mieszkańcy Osolina obecni na Zebraniu Wiejskim opowiedzieli się za remontem i przekształceniem budynku w Centrum Kulturalne.
Budynek ma pełnić wiele funkcji dla lokalnej społeczności w tym funkcje świetlicy, pracowni, ekspozycji lokalnego rękodzieła, muzeum regionalnego i galerii. Dodatkowo przewidziano pomieszczenia biurowe i „kawiarenkę internetową".

Zobacz wideoralcję z Zebrania.
Więcej
Comments

Spotkanie stowarzyszeń i działaczy z okolicznych miejscowości

Zrzut ekranu 2014-02-16 o 12.00.43
Wczoraj w Szkole Podstawowej w Osolinie lokalnie działające stowarzyszenia: Okolice, Razem dla Bagna, Osolin.pl oraz Koniczyna zorganizowały karnawałowe spotkanie integracyjne dla przedstawicieli organizacji i działaczy z terenu Gminy Oborniki Śląskie. Obecni byli: Burmistrz Obornik Śląskich Sławomir Błażewski, Wicestarosta Arkadiusz Poprawa oraz społecznicy i działacze stowarzyszeń. Muzyczną ozdobą spotkania był występ Zespołu Śpiewaczego Malwy z Kuraszkowa […]
Więcej
Comments

„Koncert dla Tary” wideorelacja

„Koncert dla Tary” wideorelacja
25 stycznia 2014 w klubie „Bajka” w Obornikach Śląskich odbył się koncert charytatywny na rzecz Fundacji „TARA” - schroniska dla Koni. Charytatywnie dla schroniska zagrał zespół CRAN oraz Tomasz „Kowal” Kowalski & FBB. Odbyły się również liczne licytacje z których dochód przekazany został na rzecz fundacji „Tara” [zobacz film]

Więcej
Comments

Mikołaj w Osolinie!

Mikołaj 2013 w Osolinie

W zeszłą sobotę do Osolina zawitał po długiej podróży Święty Mikołaj! Z pomocą między innymi Pani Sołtys Marioli Walczak, Pani Krystyny Korneckiej i innych mieszkańców Osolina rozdał dzieciom prezenty. [zobacz zdjęcia]

Więcej
Comments

„Osolin” na rajdzie rowerowym „Śladami Ryszarda Szurkowskiego”

Jaromir i Ryszard Szurkowski


W sobotę 7 września odbyła się w nieodległych Krośnicach VII edycja rajdu rowerowego „Śladami Ryszarda Szurkowskiego” w której Osolin miał silną choć jednoosobową reprezentację ;-)
Zobacz kilka zdjęć i mała relacja filmową!

Więcej
Comments

Pierwsza fotorelacja z Pikniku Rolniczo-Ludowego!

Oto pierwsze zdjęcia z wczorajszej imprezy zwanej w skrócie PRL!
2013-08-31 17.18.48
Zobacz więcej zdjęć
oraz filmy:
Piknik Rolniczo-Ludowy Osolin 2013
Walka o puchar Osolina w przeciąganiu liny.
Piknik Rolniczo Ludowy: Najlepsze przebranie! Osolin 2013
Więcej
Comments

Sukces „osolińskich” zajęć z ceramiki w Prusicach!

album-005A303F-0376-4470-BF17-5A3E85E9A408
Na III TURNIEJU RYCERSKIM I JARMARKU CYSTERSKIM W PRUSICACH (2012-09-09) zajęcia z ceramiki prowadzone przez Lucynę Pawlak z Osolina cieszyły się zainteresowaniem, które przerosło nawet wyśrubowane oczekiwania organizatorów i prowadzącej: „Spodziewaliśmy się 30-35 chętnych, a do godziny 19 na liście było już 82 kursantów. Dużo osób po pierwszych zajęciach wracało za jakiś czas aby umodelować kolejną pracę, inne spędzały na zabawie z gliną nawet kilka godzin” ;-)
W zajęciach uczestniczyły nie tylko dzieci ale i młodzież oraz osoby dorosłe. Poza zajęciami praktycznymi (które wśród dzieci cieszyły się największym zainteresowaniem), Lucyna Pawlak opowiadała o historii ceramiki i tajnikach wypału gliny i jej zdobienia. Z informacjami teoretycznymi dotyczącymi ceramiki można się było zapoznać z przygotowanych plansz umieszczonych na stoisku.
Dużo-dzieciGdy miejsc zabrakło-nie tylko dzieciCeramika-Plansze-z-opisemWięcej
Comments

Piknik w Parku 2012 - fotorelacja

Piknik 2012
Dzięki uprzejmości Pana Jerzego Głowackiego (autora zdjęć) możemy zaprezentować małą fotorelację z Pikniku w Parku 2012, który odbył się 11 sierpnia.
Jeżeli jeszcze ktoś chciałby się podzielić swoimi zdjęciami to prosimy o nadesłanie na info@osolin.pl z podaniem autora i zgodą na umieszczenie na naszej stornie. […]

Więcej
Comments

Dzień Dziecka - relacja

1 czerwca w Osolinie została zorganizowana przez sołtysa i radę solecką impreza dla dzieci.
Przybyło ponad czterdziestu milusińskich w różnym wieku, młodsi z mamami. Czekało na nich wiele atrakcji: od malowania twarzy począwszy przez konkursy (wszystkie dzieci dostały pamiątkowe medale) i zabawy muzyczno taneczne. Nie zapomniano też o poczęstunku dla dzieci i kawie dla mam.
JKK
Zobacz zdjęcia z imprezy.
Comments

Osolin na Święcie Konia w Siedlcu

Osolin na Święcie Konia
W niedzielę 20 maja na „Święcie Konia” w Siedlcu (gm. Długołęka) Osolin maił swoją reprezentację.
Swoje prace (ceramika i biżuteria artystyczna, metaloplastyka, obrazy olejne i akwarele) prezentowała Lucyna Pawlak wspierana przez Jaromira Koppa z drobną ceramiką.
Zawsze na takich imprezach okazuje się, że nasz Osolin jest znany na Dolnym Śląsku i dobrze kojarzony.

Więcej
Comments

Relacja z Wizyty Przedstawicieli Grup Odnowy Wsi

Samoobsługowa Wycieczka Studyjna po Osolinie
W ramach Podroży Studyjnej Przedstawicieli Grup Odnowy Wsi do Osolina przybyło około 40 osób z prawie całego Dolnego Śląska. Gości przywitały dzieci wręczając im mapki do „Samoobsługowej Wycieczki Studyjnej po Osolinie” co wywołało pewną konsternację i uśmiechy zdziwienia. Sytuacja wyjaśniała się po minucie, gdy delegacja z Osolina przy akompaniamencie akordeonu Irka Piwowarczyka oficjalnie przywitała gości ;-)

Więcej
Comments

Mikołaj w Osolinie - fotorelacja

Mikołaj

Zobacz fotorelację z imprezy Mikołajowej, która odbyła się 9 grudnia w salce katechetycznej.
FOTORELACJA
Comments

Zajęcia z dziećmi: Listy do Św. Mikołaja

HPIM1081
Tym razem tematem zajęć prowadzonych przez Panią Krystynę Kornecką były „Listy do Św. Mikołaja”. Przypominamy, że zajęcia z dziećmi odbywają się w „salce katechetycznej” przy sklepie „Dana” we wtorki od 16:00 do 17:00.
Zobacz fotorelację

Więcej
Comments

„Derby” Osolina, fotorelacja z miniturnieju

Derby Osolina 9

W zeszłą sobotę odbył się kolejny Turniej Piłkarski na naszych przyszkolnych boiskach „Orlik”. Spotkanie to można by nazwać „Derbami” Osolina ponieważ obie drużyny pochodzą z naszej miejscowości […]

ZOBACZ ZDJĘCIA I WYNIKI
Więcej
Comments

Turniej Piłkarski Dni Osolina, zdjęcia

Puchary Truniej 2011-09

Podczas Dni Osolina- Piknik w Parku odbył się na przyszkolnym boisku „Orlik” Turniej Piłki Nożnej w którym wzięły udział 4 drużyny: Wielka Lipa, OSOLIN, Oldboye OSOLIN i Juniorzy OSOLIN
[zobacz zdjęcia]

Więcej
Comments

Piknik w Parku fotorelaca na fotowroclaw.blox.pl

fotowroclaw-blox-pl
Przyjaciele Osolina z fotowroclaw.blox.pl zamieścili bardzo ładną fotorelację z naszego Pikniku w Parku. Wśród zdjęć unikalne fotografie z przeciągania liny!
Zobacz fotorelację!

Comments

Piknik w Parku - pierwsza fotorelacja

Dni Osolina - Piknik w Parku
Zobaczcie jak się bawiliśmy na Dniach Osolina- Piknik w Parku!
Mieszkańcy Osolina i ich goście zaczęli gromadzić się jeszcze przed oficjalnym otwarciem (o 15:00). Od rana trwał turniej piłki nożnej na przyszkolnym boisku „Orlik”. Dwa z trzech pucharów, które były do zdobycia w tym turnieju zostają w Osolinie! Tak samo dobrze spisała się nasza drużyna podczas Zawodów w przeciąganiu liny o Puchar Sołtysa i Rady Sołeckiej Osolina - pomimo, że mieliśmy „pod górkę” puchar, który można było przed Piknikiem oglądać w sklepie „Dana” zostaje u nas! Zabawa przy muzyce naszych lokalnych artystów i zespołów trwała prawie do samego rana w niedzielę!

Dla tych, którzy nie przybyli na Piknik (niech żałują) i dla tych co byli ale chcą sobie przypomnieć dobrą zabawę - pierwsza mała fotorelacja.
Comments

II Piracki Piknik Garb & Busa fotorelacja

307207_276036642423444_100000513323304_1144359_6246017_n
W imprezie, która odbywała się w ramach „Dni Osolina” uczestniczyły 72 załogi z całej Polski to jest prawie 3 razy więcej niż w pierwszej edycji. Podczas imprezy rozdano nagrody konkursowe o łącznej wartości ponad 10 000 zł. Piknik odbył się na terenie „Kawiarenki Leśnej”. Więcej informacji: II Piracki Piknik Garb & Busa.

Zobacz fotorelację z imprezy!
Zdjęcia: Jaromir K. Kopp, Lucyna Pawlak
Comments

Pierwsza Wystawa Osolińskich Artystów: Fotorelacja

page75-1031-thumb
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wystawy dzieł twórców i artystów z Osolina, która odbyła się 28 sierpnia 2011.
Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i wg zapewnień Pani sołtys Marioli Walczak doczeka się kontynuacji.
Dla tych, którzy nie zobaczyli jej na własne oczy: FOTORELACJA.

Comments

Konkurs: „Piękna Wieś Dolnośląska” Fotorelacja

page74-1020-thumb

Zobacz fotorelację z wizytacji naszej wsi przez komisję konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2011” - Galeria zdjęć

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z GALI W DOBKOWIE
Comments

II Turniej Rycerski i Jarmark Cysterski: Fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dwudniowej imprezy w Trzebnicy: II Turniej Rycerski i Jarmark Cysterski - Rycerze i Cystersi w Krainie Wzgórz TrzebnickichComments

I Piknik Poszukiwaczy Dziewic fotorelacja

Zobacz pierwszą część fotorelacji z I Pikniku Poszukiwaczy Dziewic - zlot posiadaczy busów tylnosilnikowych VW oraz relację filmową z imprezy.
Comments

Dożynki gminne 2010

Wieniec dożynkowy Osolina

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Dożynek gminy Oborniki Śląskie.
W tym roku gospodarzem dożynek był Pęgów.


Galeria zdjęć z Dożynek 2010.

Film z Dożynek 2010.
Comments

„LATAJĄCY FESTIWAL POKOJU” ROŚKI 2010

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Latającego Festiwalu Pokoju Rośki 2010, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Natchnionych Rękodzielników z Prowincji „OFFCZARNIA”.
Link to małej relacji filmowej na YouTube - ROŚKI 2010
Impreza odbyła się 3 lipca 2010 w Rościsławicach - Leśnej.
Comments

Dni Kultury Regionalnej

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dni Kultury Regionalnej Powiatu Trzebnickiego, które odbyły się w tym roku w Obornikach Śląskich 26 czerwca 2010.

Zobacz mini relację filmową z Dni Kultury Regionalnej Powiatu Trzebnickiego.
Comments

Dni Smoka w Żmigrodzie

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z festynu, który odbył się 13 czerwca 2010 z okazji
Dni Smoka w Żmigrodzie - fotorelacja.
Dni Smoka w Żmigrodzie - relacja filmowa na YouTube
Comments

Święto Truskawki w Pęgowie

Zapraszamy do obejrzenia relacji z festynu z okazji Święta Truskawki w Pęgowie.

Fotorelacja z Pęgowa.
Relacja filmowa ze Święta Truskawki.
Film z wręczenia nagród za najpiękniejsze stoiska na Święcie Truskawki.
Comments

Bronisław Komorowski w Obornikach Śląskich

Marszałek Bronisław Komorowski z Mamą
Bronisław Komorowski spędził część dnia swoich 58 urodzin w Obornikach Śląskich (mieście w którym się urodził).
Marszałkowi Sejmu towarzyszyła Mama Jadwiga Komorowska.
Upominek z Osolina, obraz olejny z aniołkiem na szczęście, wręczyła Marszałkowi malarka Lucyna Pawlak.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości urodzinowych
oraz do krótkich relacji filmowych:

Urodziny Bronisława Komorowskiego cz. 1
Urodziny Bronisława Komorowskiego cz. 2
Urodziny Bronisława Komorowskiego cz. 3

Comments

Dni Dolnego Śląska - aukcja na rzecz powodzian.

Zobacz fragment aukcji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Aukcja akwareli Lucyny Pawlak.
Comments

Trzebnicka Parada Orkiestr Dętych i Humoru

Zapraszamy na minirelację fotograficzną i filmową z Parady Orkiestr Dętych i Humoru jaka odbyła się w minioną niedzielę (2010-05-10) w Trzebnicy.
Synoptycy straszyli deszczem, ale Burmistrz gminy Trzebnica Pan Marek Długozima okazał się równie skuteczny jak Prezydent Rosji - deszcz nie zakłócił tej miłej imprezy...
;-)
Parada Orkiestr Dętych i Humoru - filmy

Parada Orkiestr Dętych i Humoru - zdjęcia
Comments

Herb i Flaga naszego powiatu!

Zobacz minirelację z uroczystości nadania Herbu Powiatowi Trzebnickiemu.
Comments

Fotorelacja z II Obornickiej Wystawy Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych

Zapraszamy do obejrzenia pierwszej, jeszcze na gorąco fotorelacji z imprezy!
II Obornicka Wystawa Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych.
Comments

Giguś 2010 - Kulig!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Gigusia 2010 w Osolinie!

Giguś 2010 - Walentynkowy Kulig w Osolinie
Comments

Wystawa „Cisza” Lucyny Pawlak

GMINNY OŚRODEK KULTURY W DŁUGOŁĘCE
zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa

Lucyny Pawlak
pt. „Cisza”

18. października 2008, godz. 18:00

Zobacz relację z wernisażu!

Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce (Sala Wystawowa)
Długołęka, ul. Wiejska 23, tel. 071 3153105

Z powodu wielkiego zainteresowania, wystawa została
przedłużona do 10 listopada 2008
Comments

„Emotikony” pokaz prac Lucyny Pawlak

Galeria ENTROPIA
zaprasza na pokaz prac
Lucyny Pawlak
pt. „Emotikony

Zobacz relację!

6. września 2008 godz. 17:00

Zobacz jak „nowe media” i nowe środki komunikacji wpływają na malarstwo...

Galeria ENTROPIA
ul. Rzeźnicza 4, 50-129 Wrocław, tel./fax 071 3444634
Comments