ODBIÓR ŚMIECI WIELKOGABARYTOWYCH

58462011_2211077102292308_8138940073614770176_n
15 maja 2019 (środa)
odbiór odpadów wielkogabarytowych, proszę zapoznać się z informacjami na plakacie.
Comments

XI WYSTAWA TRADYCYJNYCH STOŁÓW WIELKANOCNYCH

fot.1-1
Dnia 13-04-2019 odbyła się XI Wystawa Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych. Impreza odbywała się w Obornickim Ośrodku Kultury, a i nasze sołectwo znalazło się w zaszczytnym gronie uczestników. Nasz stół był reprezentowany przez panie: Małgorzatę Błaszczyńską (koordynatora naszego stołu) i Rozalię Ptasińską. Wszystko było przygotowywane jednak przez więcej osób, którym należą się serdeczne podziękowania: Jolanta Bocheńskia, Elżbieta Bachanek, Barbara Tyrała, Justyna Niżałowska, Bogumiła Sawicka, Emilia Sajdak, Klaudia Bachanek, Małgorzata Krasinkiewicz, Anna Wojciechowska-Piotrowicz (konkurs na palmę), Katarzyna Prosek oraz Pan Krzysztof Bachanek. W konkursie na palmę Osolin zajął 3 miejsce. Po wystawie kwiaty doniczkowe oraz przybrany stelaż koszyczka wielkanocnego trafił do Pani Lidi Sawickiej, aby trafić na Święta Wielkiej Nocy jako przybranie kościoła.Więcej
Comments

NOWE TABLICE INFORMACYJNE

Właśnie powstają. Okazało się, że potrzebujemy dotrzeć do mieszkańców jeszcze w inny sposób niż ogłoszenia na Facebooku i www. Dzięki uprzejmości firmy DAMAR Produkcja ogrodzeń będziemy mieli 7 nowych tablic ogłoszeniowych. Dodatkowo te które są zostaną przeglądnięte i jeżeli będzie to możliwe to zostaną wyremontowane. Najważniejsze to to, że płacimy jedynie za materiały. Zrobienie tych tablic udało się załatwić w ramach reklamy firmy. Zaoszczędziliśmy dzięki temu sporo pieniędzy.
fot.1 2
Comments

ZAWODY MASTER CUP OLEŚNICA 23 marca 2019 r.

fot.1
W miniony weekend, uczniowie z naszej Szkoły brali udział w zawodach międzynarodowych „Master Cup Oleśnica” 23-03-2019 r. Na co dzień trenują w Klub Taekwon-Do ITF NAMU Oborniki Śląskie, który też reprezentują. Jak widać, zdobyli worek medali, oto nasi zwycięzcy: Victoria i Paulina Malec, Konrad Małek, Bartek Pietrowicz. GRATULUJEMY!!!
Comments

KURS KOMPUTEROWY DLA DOROSŁYCH

Od kwietnia rusza w Osolinie darmowy kurs komputerowy dla dorosłych. Osoby zainteresowane proszę o kontakt ze mną bezpośrednio przez fb Wiola Poca Shontas lub dzwoniąc pod nr 518-613-419.
Zapewniamy laptopy i inne pomoce naukowe, tygodniowo minimum dwa spotkania, terminy spotkań do uzgodnienia.
Comments

PROGI ZWALNIAJĄCE

Dnia 22 marca 2019 r. na prośbę mieszkańców ulicy Wyszyńskiego zostały zamontowane progi zwalniające oraz wymagane oznakowanie. Projekt został zrealizowany dzięki podziałowi kosztów pomiędzy Gminą Oborniki Śląskie a budżetem sołeckim Osolina. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji zadania Panu Burmistrzowi Arkadiusz Poprawa oraz pracownikom wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego w Obornikach Śląskich.

fot (1)
fot (2)

Niestety tylko 3 dni wytrzymał próg na ul. Wyszyńskiego. Wygląda na to, że ktoś specjalne odkręcił jeden element. Nie ma ani elementu, ani śrub mocujących.... Dziś w nocy jeszcze był cały a nad ranem już nie... Pozdrawiam Sołtys Wsi — Bartek Malec (fot. Kamil Zakrawacz).

fot 3
Comments

STOWARZYSZENIE OSOLIN

rStowarzyszenie Osolin. 1
Miło nam poinformować, że na wtorkowym (12 marca 2019 r.) zebraniu sprawozdawczo-wyborczym został wybrany nowy zarząd Stowarzyszenia Osolin.pl
Skład zarządu prezentuje się następująco:
  • Kamil Zakrawacz - prezes stowarzyszenia
  • Kamil Sajdak - wiceprezes stowarzyszenia
  • Rafał Wesołowski - sekretarz
  • Alicja Żywiec - skarbnik
  • Joanna Loreth - członek zarządu.

Osobom wybranym GRATULUJEMY i życzymy owocnej pracy na rzecz naszej społeczności oraz całego sołectwa.(jl)Więcej
Comments

WIOSENNE PORZĄDKI W NASZYM PARKU

Kto był, wie ile pracy było. W sobotę tj. 16 marca 2019 r. odbyły się wiosenne porządki w naszym parku. Przybyło ok. 30 osób i sprzątanie trwało prawie 3 i pół godziny.
fot. 1Więcej
Comments