Relacja z Wizyty Przedstawicieli Grup Odnowy Wsi

Samoobsługowa Wycieczka Studyjna po Osolinie
W ramach Podroży Studyjnej Przedstawicieli Grup Odnowy Wsi do Osolina przybyło około 40 osób z prawie całego Dolnego Śląska. Gości przywitały dzieci wręczając im mapki do „Samoobsługowej Wycieczki Studyjnej po Osolinie” co wywołało pewną konsternację i uśmiechy zdziwienia. Sytuacja wyjaśniała się po minucie, gdy delegacja z Osolina przy akompaniamencie akordeonu Irka Piwowarczyka oficjalnie przywitała gości ;-)

W Osolinie omawiana była działalność lokalnych organizacji wiejskich, prezentowano zrealizowane i planowane projekty, rozmawiano o współpracy z władzami gminy i LGD oraz przedstawiono sposoby finansowania przedsięwzięć.

Głos zabrali:
Bartosz Malec (prezes „Stowarzyszenia Właścicieli Terenów i Domków Letniskowych w Osolinie”)
z prezentacją pt. „Kopciuszek” czyli bajkowa opowieść jak wieś Osolin zmieniała się w ciągu 10 lat działania lokalnych organizacji. W prezentacji zestawiono konkretne działania i projekty z postaciami ze znanych bajek. Bartosz mówił również o pozyskiwaniu znanych medialnych postaci do promocji małych miejscowości (na przykładzie Osolina). W prezentacji spory nacisk położył też na projekty związane z bezpieczeństwem na wsi.
Andrzej Brzegowski z Bagna (Stowarzyszenie „Okolice”)
przedstawił zrealizowane projekty w zasadzie od początku działalności stowarzyszenia mi. Obornicką Wystawę Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych którą stowarzyszenie. „Okolice” współorganizowało.
Jaromir K. Kopp (członek rady soleckiej Osolina)
jako osoba niezwiązana bezpośrednio ze stowarzyszeniami pokazał prezentację pt. „O zyskach z odzysku” w której w zabawny sposób radził jak wystawy i pokazy organizowane dla Specjalnych Gości można wykorzystać powtórnie udostępniając je lokalnej społeczności oraz zaproponował jak „wykorzystać” lokalnych Twórców i Artystów do promocji wsi i stowarzyszeń oraz w jaki sposób namawiać ich do szerszej współpracy.

Po prezentacji w sali goście i gospodarze udali się do Parku gdzie ogromnym zainteresowanie cieszyło się stoisko osolińskich Twórców. Swoje prace prezentowały: Lucyna Pawlak (ceramika artystyczna, malarstwo olejne, metaloplastyka i biżuteria z użyciem wcześniej wymienionych technik) i Basia Tyrała (ozdoby świąteczne, ręcznie zdobione kartki okolicznościowe i inne ozdoby).

Zdjęcia:
IMG_2624IMG_2630IMG_2637IMG_2635IMG_2642
Samoobsługowa Wycieczka Studyjna po Osolinie

JKK
blog comments powered by Disqus