Kody QR: Jak ich używać w telefonie

kody-qr-osolin-1.html
Kody QR, które zaczynamy używać w Osolinie i na osolin.pl (zobacz wpis Kody QR w Osolinie: ułatwienia dla „mobilnych”) niebawem mogą zawojować również całą naszą gminę. Jest to coraz popularniejsza forma promocji i ułatwiania dostępu do dodatkowych informacji.
Programy do odczytywania kodów QR dostępne są na prawie każdy w miarę nowoczesny telefon (nie musi to być nawet iPhone czy inny „samrtfon”). Aby dobrać odpowiedni program dla telefonu można odwiedzić polską stronę: Softonic.pl
Jeżeli nie znajdziemy na niej programu dla naszego telefonu to proponujemy znacznie bogatszą stronę w j. angielskim: QR-Code Readers. Po prawej w „Quick Find Reader” wybieramy producenta telefonu (Manufacturer), model, potem jeden z proponowanych programów (Reader) i klikamy „Get reader).
Życzymy miłej zabawy z kodami QR ;-)
JKK
Comments

Przeglądaj naszą stronę w Osolinie za darmo

WiFi osolin.pl kod QR

Jeżeli masz smartfona (iPhone lub android) i przebywasz w Osolinie w zasięgu sieci WiFi „www.osolin.pl 071 3106312”, możesz uzyskać darmowy (ograniczony) dostęp do naszej strony www.osolin.pl. Użyj tego kodu QR. Kod zawiera nazwę sieci i hasło dostępowe.

Comments

Kody QR w Osolinie: ułatwienia dla „mobilnych”

Osolin QR vCard
Kody QR to coraz popularniejsze „kwadraciki” z zakodowaną informacją. Można je odczytywać za pomocą większości smartfonów wyposażonych w kamerę i odpowiedni program. Kody QR są nośnikiem różnorakich pożytecznych informacji. Można w nich umieścić między innymi linki do stron WWW, nr. telefonów, pozycję geograficzną, dane adresowe (wizytówkę) i teksty z opisami. Zamiast przepisywać adres, telefon czy inne informacje wystarczy „pstryknąć fotkę”, a program zdekoduje kod QR i od razu przeniesie nas na odpowiednią stronę WWW, mapę Google, wpisze numer tel., pokarze tekst z opisem itp. Kody mogą być wydrukowane lub odczytywane ze storn wyświetlanych na ekranie komputera. […]
Więcej
Comments